فیزیوتراپی درمانی بدون دارو و بدون درد میباشد و کمک میکند تا در کمترین زمان ممکن، با کمترین هزینه ممکن و بدون هیچگونه سختی به درمان مورد نظر که همان رفع بی اختیاری ادرار میباشد، برسیم. لازم به ذکر است که خط اول درمان بی اختیاری ادرار در آمریکا، فیزیوتراپی می باشد.
فیزیوتراپیست در ابتدا آموزشهای لازم درمورد تغییر سبک زندگی، تغییر عادات بد غذایی، توصیه ی رژیم غذایی متناسب با مشکل بیمار، تغییر عادات بد و فعالیتهایی که منجر به ایجاد و تشدید مشکل می شوند و همچنین اطلاعاتی راجع به طریقه ی صحیح و زمان مناسب برای تخلیه ی ادرار را به بیمار میدهد.

فیزیوتراپی در بی اختیاری ادرار مجموعه ای از درمانهاست که شامل موارد زیر می باشد:

-بیوفیدبک تراپی:

این روش کمک بسیاری زیادی در شناسایی عضلات کف لگن، موقعیت و کارایی این عضلات از طریق تصاویر، نمودارها و بازیهای طراحی شده توسط فیزیوتراپیست می کند.همچنین کمک می کند تا میزان قدرت عضلات را در جلسه ی ابتدایی بسنجیم و بتوانیم مقایسه ای با جلسات بعدی و میزان پیشرفت بیمار داشته باشیم. و همچنین با توجه به میزان پیشرفت بیمار می توانیم برنامه ی درمان یر ا به صورت دقیق طراحی کنیم.

استفاده از جریانهای الکتریکی

-استفاده از جریانهای الکتریکی مانند اینتر فرنشیال و یا فانکشنال الکتریکال استیمولیشن که میتواند به صورت واژینال و یا سطحی باشد.
استفاده از مگنت تراپی
-استفاده از واژینال کونز و آموزش به بیمار درمورد نحوه ی استفاده از آن در منزل.
-تمرین درمانی که مجموعه ای از تمرینات اختصاصی در جهت تقویت عضلات کف لگن و رفع بی اختیاری ادرار می باشد.

نوشته مرتبط :  فیزیوتراپی در زنان باردار | فواید و عوارض فیزیوتراپی برای زنان باردار |فیزیوتراپی برای زنان باردار

استفاده از پساری:

پساری یک حلقه پلاستیکی است، شبیه به دیافراگم ضدبارداری است که توسط فیزیوتراپیست در داخل واژن قرار می‌گیرد.
-و در صورت اضافه وزن که عاملی در جهت ایجاد و تشدید علایم میباشد، تجویز تمرین درمانی و ورزش و روش های فیزیوتراپی در جهت کاهش وزن.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-->