درمان فوری برق زدگی جوشکاری، در خانه نیز ممکن است. در این نوشته با ۱۰ روش درمان سوزش چشم، برق زدگی ، آشنا می شوید. این روشها از درمان برق زدگی چشم طب سنتی ، استفاده از سیب زمینی تا گلاب متغیر هستند و همگی خانگی و برای درمان برق زدگی چشم مفید هستند.

شما در هنگام جوشکاری الزاما باید عینک محافظ داشته باشید. اگر از ماسک مخصوص یا عینک محافظ استفاده نکنید چشمان شما دچار عارضه برق زدگی می شوند. که معمولا با احساس سوزش و خارش همراه است، و در برخی موارد سردرد و حالت تهوع به شما دست می دهد.

افرادی که قبلا تجربه برق زدگی جوشکاری را داشته اند می دانند که درد ناشی از سوزش چشم برق زدگی چقدر دردناک و غیر قابل تحمل است. نگران نباشید این بار قرار نیست این درد طولانی باشد. تیم هوش کالا ، راهکارهای درمان فوری برق زدگی جوشکاری را که در پایین جمع آوری کرده است با انجام این تمرینات در  سریع ترین زمان ممکن به سرکار برگردید!.

 

علائم برق زدگی جوشکاری عبارتند از :

 • سوزش چشم ها
 • قرمز و پر خونی چشم ها
 • تار بینی چشم ها
 • اشک آلود بودن چشم ها
 • افزایش حساسیت به نور
 • درد شدید تا خفیف ( در مواردی ).
 • فشار آمدن به چشم ها (احساس این که چیزی پشت چشمان شما هست.)

10 درمان فوری خانگی برق زدگی چشم

۱۰ درمان فوری برق زدگی جوشکاری

۱۰ درمان فوری برق زدگی جوشکاری را در پایین مشاهده می کنید. شاید نیاز نداشته باشید شما تمام موارد زیر را انجام بدهید. موارد ذکر شده به ترتیب میزان اثر گذاری معرفی شده اند. اگر پس از چند ساعت از انجام هر مورد درد سوزش چشم ناشی از برق زدگی بر طرف نشد می توانید از یک مورد دیگر کمک بگیرید.

۱-درمان برق زدگی چشم با سیب زمینی

درمان برق زدگی چشم با سیب زمینی بسیار موثر ساده و اثر گذار است. تنها چیزی که شما به آن نیاز دارید یک عدد سیب زمینی، یک لیوان آب سرد و دستمال کاغذی است. ابتدا سیب زمینی را برش بزنید. – سیب زمینی باید خنک باشد- سپس دستمال را خیس کنید، برش های سیب زمینی را بین دولایه دستمال خیس قرار دهید و آن را بر روی چشم ها بگذارید و با پارچه ببندید. سیب زمینی ها را برای مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روی چشمان تان نگه دارید. این کار را به فاصله چند ساعت، دو بار در روز انجام دهید.

درمان برق زدگی چشم با سیب زمینی به دلیل اینکه سیب زمینی اثر خنک کننده گی دارد و همچنین التهاب و خارش را از بین می برد ،  یکی از بهترین درمانهای فوری برق زدگی جوشکاری است.

۲- گذاشتن چای کیسه ای روی چشم

چای کیسه ای را بعد از استفاده دور نیندازید، آن را در یخچال بگذارید تا سرد و کمی خشک شود. بعد آن را برای مدت ۱۵ دقیقه رو چشم قرار دهید. برای این کار بهتر است از چای سبز یا چای کیسه ای بابونه استفاده کنید تا عملکرد بهتری داشته باشد. می توانید این کار را دو بار در روز تکرار کنید.

کیسه های چای به خاطر دارا بودن آنتی اکسیدان ها و همچنین خنک بودن، بلافاصله التهاب و سوزش چشم ها را کاهش می دهد.

10 درمان فوری خانگی برق زدگی چشم

۳- استفاده از استامینوفن

برق زدگی چشم ممکن است درد و سوزش شدیدی برای شما به همراه داشته باشد. استفاده از استامینوفن یا ایبروفن درد شما را تسکین می دهد. استامینیون برای درمان برق زدگی چشم استفاده می شود.

 

۴- درمان برق زدگی چشم با شیر

درمان برق زدگی چشم  با شیر یک درمان ساده خانگی است. برای این کار شما به شیر (شیر خنک) و مقداری پنبه نیاز دارید. پنبه را به شیر آغشته کنید و آن را بر روی چشمان آسیب دیده مالش دهید. قبل از این که آن را پاک کنید برای چند دقیقه با پارچه نرم نگه دارید. این کار را دو بار در روز تکرار کنید.

نوشته مرتبط :  علل نابینایی موقت (کوری موقت) | 5 علت شایع نابینایی موقت

شیر به خاطر آنزیم های طبیعی که دارد می تواند خشکی و خارش چشم ها را کاهش دهد. پس شیر یک درمان فوری خانگی سوزش چشمان است.

۵- استفاده از Ice Pack (کیسه یخ)

در درمان برق زدگی چشمان می توانید از کیسه یخ یا بسته یخ استفاده کنید. این محصول به خاطر دمای پایین و ایجاد محیطی سرد از انتقال باکتری ها جلوگیری می کند و همچنین برای کاهش درد، التهاب و سوختگی چشم استفاده می شود. شما می توانید این کیسه های یخی را تهیه کنید و آنها را بر روی چشمان آسیب دیده بگذارید.

کیسه یخ یک درمان فوری سوزش چشمان است.

برای مشاهده ادامه این نوشته برای بیشتر کلیک کنید.

۶- درمان با  استفاده خیار

درمان برق زدگی چشم با خیار یک در مان ساده خانگی است. ابتدا خیار را به تکه های ضخیم تقسیم کنید. بعد تکه های خیار را در یخچال بگذارید تا کاملا خنک شوند. حالا می توانید تکه های خیار را برای مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روی چشمان تان بگذارید.

خیار هم یک روش ساده درمان فوری برق زدگی چشم است.

۷-درمان برق زدگی چشم با گلاب

از گلاب هم برای درمان سوزش چشم استفاده می شود. تنها چیزی که شما به آن نیاز دارید، مقداری گلاب و پنبه است. پنبه را به گلاب آغشته کنید و برای مدت ۱۰ دقیقه روی چشمان تان قرار دهید. گلاب شما باید خنک باشد. گلاب یک درمان خانگی برق زدگی چشمان است.

استفاده گلاب خارش و تورم چشمان را کاهش می دهد.

۸- درمان با استفاده از روغن بادام

بادام از منابع غنی ویتامین E14 است و به عنوان یک روان کننده برای چشم عمل می کند. شما می توانید روغن بادام را با انگشت بر روی پلک های بسته و زیر چشمان تان بمالید. تا جایی که امکان دارد آن را تحمل کنید. روزی دو بار می توانید این کار را تکرار کنید.

روغن بادام در درمان فوری برق زدگی و سوزش چشم موثر است.

۹ – درمان سوزش چشم با دستمال خیس

استفاده از دستمال خیس برای درمان فوری برق زدگی چشم یک روش ساده خانگی است. شما فقط به یک دستمال نرم و یک لیوان آب خنگ نیاز دارید. دستمال را خیس کنید و به مدت ۱۰ دقیقه روی چشمان تان قرار دهید، البته بعد از هر بار استفاده آب را عوض کنید. این کار را دو بار در روز تکرار کنید.

دستمال خیس، درد و تورم چشم ها را کاهش می دهد.

دستمال خیس و خنک یک درمان خانگی ساده برای سوزش چشم است.

۱۰- استفاده از موز

شما می توانید از موز هم به عنوان یک درمان برق ردگی چشم استفاده کنید. ابتدا موز را قاچ قاچ کنید بعد آن را له کنید تا کاملا خمیر شود. موز کاملا له شده را بر روی پلک های بسته بگذارید و برای مدت ۳ تا ۵ دقیقه نگه دارید. بعد از ۵ دقیقه آن را با آب خنک بشویید.

خمیر موز سرشار از ویتامین B2 است که خشکی و التهاب چشم ها را کاهش می دهد و از پوسته پوسته شدن آن ها جلوگیری می کتد.

درمان های که در این نوشته شرح دادیم می تواند به شما کمک کند تا التهاب، خارش و سوزش چشم ها را کاهش دهید. ولی اگر وضعیتتان شدیدتر شد شما باید با چشم پزشک و یا کلینیک های بینایی سنجی مشورت کنید.

توصیه های مهم!

 • به هیچ وجه از قطره های بی حس کننده، برای برق زدگی چشم استفاده نکنید. بسیاری از بیماران از قطره (تتراکایین) استفاده می کنند. استفاده از این نوع قطره بی حسی ممنوع است. از این قطره فقط برای جراحی چشم استفاده می شود.
 • شما در روز های اول می توانید از مسکن کدئین و یا ایبروفن استفاده کنید. اما از دارو ها ی چند گانه استفاده نکنید.
 • تلویزیون تماشا نکنید.
 •  بدون از عینک آفتابی بیرون نروید.

جمع بندی:

ما در این مقاله سعی کردیم تا ۱۰ درمان فوری برق زدگی چشم را برای شما شرح دهیم. شما هم می توانید از داروها و روش های دیگر برای مکمل و بهبودی زودتر استفاده کنید. اما باید مواظب باشید که زیاد دچار این عارضه نشوید، چون در این صورت قرنیه شما ضعیف می شود و عوارض خطرناکی برایتان به همراه دارد.

منبع: stylecraze

مراکز بینایی سنجی شیراز

مراکز گفتاردرمانی شیراز

3 پاسخ
 1. علی بهلولی
  علی بهلولی می گوید

  با سلام من یه تازه کارم، یعنی کارم جوشکاری و آهنگری نیست، منتهی بر حسب علاقه و ابتکار، برای ساختن کاردستی آهنی مجبور شدم جوشکاری کنم و با سهل انگاری و رعایت نکردن اصول کاری، چشمامو جوش انداختم که واقعا خیلی اذیتم کرد، شما حتما از ماسک و عینک مخصوص جوشکاری استفاده کنید.

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *