,

سمعک نامرئی | بررسی دقیق انواع سمعک نامریی

سمعک ها در اندازه ها ، رنگ ها و اشکال متنوعی در بازار وجود دارند. هر سمعک دارای نقاط قوت و ضعفی است. گاهی اوقات شما بدنبال سمعکی هستید که دیده نشود. سمعک نامرئی یک سمعک بسیرا جدید با هدف خوب شنیدن و دیده نشدن است.

سمعک نامرئی

سمعک نامرئی

مزایای سمعک نامرئی

هنگامیکه شما سمعک نامرئی را می پوشید ، احساس اعتماد به نفس بیشتری می کنید . در این حالت شما مطمعن هستید که اطرافیانتان شما را می بینند و نه کم شنوایی تان را . سمعک های نامریی یک شیوه جدید برای شنیدن بهتر است و هنگامیکه در گوش قرار می گیرد کاملا نامرئی و نهان است.

یک سمعک باید به شما کمک کند نه اینکه شما را مجبور به تغغیر سبک زندگی کند. هنگامیکه شما سمعک نامرئی را می پوشید شما آزادانه می توانید با دیگران صحبت کنید بدون اینکه اصلا به مشکل شنوایی خودتان فکر کنید و تمام تمرکز خود را بر روی صحبت کردن بر دیگران بگذارید.

 

 سمعک نامرئی :

انواع سمعک نامرئیسمعک نامرئی  که به آنها سمعک های IIانواع سمعک نامرئی iicC و یا Invisible in the Canal نیز می گویند، این سمعک ها کوچکترین نوع سمعک های داخل گوشی به شمار می آیند که در عمق کانال گوش (پشت خم دوم ) قرار می گیرند و معمولا برای افت شنوایی ملایم  تا متوسط  تجویز می شوند. این سمعک ها بطور سفارشی برای هر فرد ساخته شده و تمامی اجزای الکترونیکی سمعک، در درون پوسته ای که براساس کانال گوش ساخته می شوند قرار داده می شوند.

 

 

 


معایب سمعک نامرئی :

نباید در اینخصوص حرفی بزنم ؟! . گاهی برای خرید سمعک نامرئی اینقدر مطمعن هستیم که به هیچ وجه نمی خواهیم معایب این نوع سمعک ها را بشنویم. اجازه بدهید بگویم که اگر سمعک نامرئی برای شما مناسب نباشد و شما بدون مشورت با شنوایی شناس و یا با اصرار آن را خریداری کنید کمتر یک هفته آن را دور خواهید انداخت. پس لطفا با دقت این نوشته را ، بخوانید و همچنین سعی کنید حتما طبق توصیه شنوایی شناس خود ، عمل کنید.

حتما بخوانید :  از کجا سمعک بخرم ؟ | معرفی بهترین مراکز خرید سمعک

۱-قیمت بالاتر : سمعک نامرئی به نسبت دیگر انواع سمعکهای دیگر قیمت بالاتری دارند.

۲-سمعک نامرئی مناسب افت شنوایی شدید نیست : اگر افت شنوایی ملایم و یا متوسط دارید و دیگر محدودیت های زیر را ندارید در ان صورت می توانید از این سمعک ها استفاده کنید.

برای کودکان و اطفال در حال رشد مناسب نیستند. این سمعک ها متناسب با اندازه کانال گوش توسط شنوایی شناس ساخته می شوند. اندازه کانال گوش اطفال در حال تغییر است پس دائما نیاز به تغییر سمعک خواهید داشت .

۳-تعویض سریع تر باتری  : سمعک کوچکتر ، باتری کوچکتر و باتری کوچکتر شارژ کمتر و تعویض زودتر را بدنبال خواهد داشت. احتمالا شما هر ۴ روز یکبار نیاز است تا باتری سمعک خود را تعویض کنید

۴-زودتر خراب شدن – این سمعکها در عمیق ترین قسمت کانال گوش قرار دارند و  اجزای الکترونیکی و حساس این سمعک همواره در معرض رطوبت، جرم گوش و حرارت بدن قرار می گیرند و این امر باعث می شود که این نوع از سمعکها، زودتر نیاز به تعمیر پیدا کنند.

۵-پاک کردن سمعک و گوش – فرد در روز نیاز دارد که چند بار سمعک را از گوش خارج کند و آن را از  جرم گوش پاک کند و کانال گوش خود را تمیز و خشک کند.

 

فیلم سمعک نامرئی  :

از کجا سمعک نامرئی بخرم ؟

اینکه چه سمعکی بخرید مهم است و اینکه کجا و از چه کسی سمعک بخریم بسیار مهمتر. سمعک باید توسط شنوایی شناس تجویز ف تنطیم و ساخته شود. شنوایی شناس باید در این زمینه متبحر و با تجربه باشد ، در غیر این صورت فرد دریافت کننده سمعک از تمام فواید این سمعک ها بهره نخواهد برد. در اینجا لیستی از شنوایی شناسان با تجربه سراسر کشور را گرد آورده ایم . این لیست می تواند در امتخاب شنوایی شناس به شما کمک کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *