داستان سکته مغزی من

جیل بولت تیلور یک متخصص مغز و اعصاب است . چندین سال تحقیق در زمینه شناخت مغز انجام داد. در یکی شب ها اتفاق شگفت انگیز برای او می افتد. به ناگاه او یک سکته مغزی را تجربه می کند. و حالا او درباره آن شب و روند توانبخشی اش صحبت می کند. داستان او کمک بزرگس به محققان مغز و اعصاب برای شناخت بیشتر مغر کرد.

 

سکته مغزی چیست ؟

سکته مغزی یک حمله مخرب است که به مغز آسیب می رساند. این آسیب به مغز ، می تواند بر تمام بدن تاثیر بگذارد. از جمله بر مناطق گفتاری . مغز  فرماندهی کل بدن را دارد. آسیب به مغز ، آسیب به فرماندهی بدن است. سکته مغزی ممکن است توسط یک لخته یا خونریزی در رگ های خونی مغز ایجاد شود و هنگامی که خون رسانی قطع شود، می تواند باعث آسیب جدی به مغز شود.

 

تفاوت نیمکره سمت چپ با سمت راست

نیم کره راست مغز مانند یک پردازشگر موازی کار می کند، در حالی که كاركرد نیم کره چپ مغز ما مانند یک پردازشگر سری است. دو نیم کره با هم توسط پل میان دو نیم کره مفز (corpus collosum)، ارتباط برقرار می كنند كه از حدود ۳۰۰ میلیون فیبر آكسونی تشکیل شده است. اما به غیر از آن، دو نیم کره کاملاً از هم جدا هستند. چون هر کدام به طرز متفاوتی اطلاعات را پردازش می کنند، هر کره مغز ما به چیزهای متفاوتی فکر می کند، مسائل متفاوتی برای هر کدام اهمیت دارند، و با جرأت می گویم، کاملاً شخصیت های متفاوتی دارند. ببخشید. ممنونم. لذت برديم.

نوشته مرتبط :  درمان تکلم بعد از سکته مغزی | حرف زدن بیماران سکته مغزی

توانبخشی سکته مغزی به چه صورت است ؟

براساس اینکه کدام ناحیه از مغز درگیر آسیب سکته مغزی شده باشد و وسعت آن به چه صورت بوده علائم افراد متفاوت است. در هر صورت آموزش تلکم بعد از سکته مغزی توسط گفتار درمانگر و رفع مشکلات حرکتی توسط متخصص فیزیوتراپی و کاردرمانی انحام می شود. لیست دفاتر گفتار درمانی ، دفاتر کاردرمانی و دفاتر فیزیوتراپی در وب سایت هوش کالا موجود است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-->