کتاب اختلال صدای گفتار در کودکان

کتاب اختلالات صدای گفتار در کودکان ( به انگلیسی speech sound disorder in children ) تالبف دکتر ظریفیان و همکاران ، در برگیرنده جدیدترین منابع موجود در حیطه اختلالات تلفظ  در کودکان می باشد. در این نوشته قصد داریم معرفی مختصری از این کتاب برای مخاطبان هوش کالا داشته باشیم.

یکی از مسئولیت های اصلی آسیب شناسان گفتار و زبان ، بررسی روند رشد و تشخیص نشانه های طبیعی ، تاخیر و یا غیر طبیعی آن است . تا با مشاهده کوچکترین شواهد انحراف از حالت معمول ، مداخلات به هنگام صورت پذیرد.

تمرکز کتاب حاضر بر آن است در مجموعه ای آسیب شناسانه و کاربردی ، نحوه مواجه با اختلالات صدای گفتار را مورد بررسی قرار دهد و به شرح درمان آن بپردازد و پاسخگوی نیاز فارغ التحصیلان آسیب شناسی گفتار و زبان باشد.

محتوای کتاب اختلالات صدای گفتار کودکان

محتوای کتاب اختلالات صدای گفتار کودکان ، در آغاز گذاری دارد بر رشد نظام آوایی و سبب شناسی اختلالات صدای گفتار و در ادامه به شرح مفصل غربال گری و ارزیابی اختلالات آواشناختی و واج شناختی پرداخته شده است. چند فصل پایانی موضوع مدیریت بالینی و درمان اختلالات صدای گفتار با رویکرد حل مساله و مبتنی بر شواهد بالیتی به بررسی گذاشته است.

روشهای درمانی مطرح شده در کتاب ” اختلال صدای گفتار کودکان ” تا حد امکان با فرهنگ ایرانی و زبان فارسی منطبق شده است.

 

مقدمه استاد علی قربانی

استاد علی قربانی آسیب شناس گفتار و زبان و ریاست انجمن علمی گفتاردرمانی ایران مقدمه ای برای این کتاب نوشته است که به شرح زیر است :

نوشته مرتبط :  معرفی کتاب خوش بینی آموخته شده اثر مارتین سلیگمن | Learned Optimism

این کتاب به نوعی نخستین کتاب تالیفی جامع درباره اختلالات صدای گفتار ایت که به زبان پارسی تهیه شده است. در برگیرنده دانش آسیب شناسی و تحلیل عالمانه مطالب است و به علاوه شامل نمونه های بومی برای درک بهتر و کاربردی در جنبه های بالینی است.

این کتاب ارزشمند که با دقت فراوان و وسواس علمی بی نظیر سرکار خانم دکتر ظریفیان و همکاری سرکار خانم ها شهریاری و فتوحی تالیف شده ، منبع ارزشمندی برای مطالعه دانشجویان ، درمانگران و اساتید گفتاردرمانی و سایر اساتید و دانشجویان علاقمند به گفتار و زبان است.

نویسندگان کتاب :

طلیعه ظریفیان  

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی

مینا فتوحی 

مرجان شهریاری 

 

ویراستار علمی

علی قربانی

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران

قیمت کتاب

۴۰ هزار تومان

طریقه تهیه :

دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، دپارتمان گفتار درمانی ، سرکار خانم مشایخی

انتشارات محسنی در دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی ایران

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-->