, ,

چگونه به کودک کمک کنیم تا یادبگیرد به صورت عادی از راه های روزمره بشنود

زبان باز کردن کودک ، راه حلها

در اصل آموزش شنیداری/زبانی شامل آگاهی کودک از صدا، سپس ارتباط صدا با معنا، سپس فهمیدن بیشتر و بیشتر زبان کامل-ابتدا در محیط ساکت و سپس در شرایط شنوایی دشوار و مختلف و متنوع است.

هرکدام از بخش های این پروژه بطور کامل در بخش ۱۰ بحث خواهد شد.

چندین مرحله وجود دارد که نیاز است تا تشویق شوند به فراهم آوردن یک محیط شنوایی برای کودک تا یاد بگیرد گوش دهد و صحبت کند.

مرحله۱:

مرحله خیلی مهم که خانواده میتواند در طول پروژه کمک کند. اینکه مطمئن شود کودک از تقویت کننده در تمام زمان بیداری استفاده و نگهداری مناسب می کند( سمعک یا سیستم کاشت حلزون)

اهمیت نگهدای سمعک یا دستگاه کاشت حلزون در کودکان در تمام زمان بیداری نمیتواند بیش از حد مورد تاکید قرار گیرد، دسترسی کودک به صدای مناسب و پایدار و کاملا ساده برای آموزش گوش دادن و حرف زدن اساسی و مهم است.

دسترسی به صدا یعنی کودک از تجهیزات استفاده کند و آن وسیله باید عملکرد خوبی داشته باشد.

در کودکان کوچک، این مسئولیت والدین است تا یاد بگیرند که نیاز است چه چیزی را بشناسند تا مطمئن شوند که وسیله کودک در شرایط خوب عملکردی قرار دارد؛ هر روز چک روزانه شنوایی، عیب یابی، داشتن لوازم جانبی پشتیبان و داشتن شماره تماس یک شنوایی شناس در دسترس و پاسخگو.

مرحله۲:

مرحله ی بعدی این است که والدین باید نسبت به شرایط شنیداری اطراف کودک در تمام حالات و موقعیت های مکالماتی آگاه و هوشیار باشند.

این شرایط شامل مقدار نویز زمینه در محیط، و فاصله ی کودک با فرد گوینده میشود.

نویز زمینه شامل هر نویزی میشود که میتواند در اینکه کودک بتواند صدای شخصی که صحبت میکند را بشنود دخالت کند یا بتواند صداسازی یا صحبت کردن خودش را بشنود.

نویز زمینه شامل تلویزیون، رادیو، ماشین ها یا کامیون های در حال حرکت، نویز فَن یا صحبت سایر مردم میشود.

هرکدام از این نویزهای کاملا طبیعی میتواند پیامی که قرار است کودک بشنود را mask کند(پوشش دهد). متاسفانه نویز توسط سمعک یا دستگاه کاشت حلزون در طول تقویت سیگنال گفتاری تقویت می شود.

سمعک های دیجیتال رایج و پردازشگرهای گفتار تلاش میکنند تا سیگنال گفتاری را از نویز غیرگفتاری اطراف جدا کنند، ولی از عملکرد مطلوب خود فاصله دارند.

هر زمان که کودک بیدار و هوشیار است زمان یادگیری و گوش دادن بالقوه است.

برای فراهم کردن بهترین شانس کودک برای شنیدن نویز زمینه باید حذف یا خیلی کم شودو یا یک سیستم FM برای افزایش نسبت سیگنال به نویز باید استفاده شود…………………

ادامه دارد ………………

آخرین ویرایش۵ سال

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *